Business Casual


Tento dress code je dnes asi nejrozšířenějším předepsaným pravidlem oblékání v pracovním prostředí. Styling, který je uvolněný, je naproti tomu maximálně reprezentativní. Smysl pro detail a kvalitu jednotlivých kousků vytváří společně promyšlený, módní a doplňky obohacený outfit. 

Business Casual Dress Code se vyvinul z tzv. Casual Fridays. Základem tohoto pánského Dress Codu jsou dlouhé kalhoty a košile s dlouhým rukávem. Často si ho pleteme se Smart Casual stylem. Hlavním rozdílem těchto dvou “uvolněných” stylů je, že v Business Casual musíme působit profesionálně. Barvy by se měly pohybovat v odstínech béžová-hnědá-modrá-šedá. Vzdáváme se tedy výrazných barev a jdeme raději do “tlumené klasiky”, která působí uhlazeně a nerušivě. 

Sako není povinnou součástí outfitu, ale je vhodné a doporučené. Pokud se rozhodnete vybrat sako, mělo by působit na adekvátní úrovni, protože je nejviditelnějším prvkem Vašeho outfitu.

Při výběru saka jsou velmi důležité detaily a kvalita materiálu. V zimním období dokáže sako výborně vystřídat také elegantní kabát, který se přehodí na košili, případně použité vrstvy se svetrem macerované vlny. Volba kalhot je už omezenější, než při stylu Smart Casual. Správnou volnou jsou Chinos v tlumených barvách.

Při výběru košile volíme základní barvy. Klasickými botami tohoto stylu jsou kožené Derby. V zimním období však rozhodně můžete sáhnout po Chalsea Boots.

To, co dělá styl Business Casual nejsofistikovanějším a nejreprezentativnějším stylem z kategorie Casual stylů, jsou doplňky. Obohaťte svůj outfit přidáním kravaty a kapesníčku.

Narozdíl od vyšších stylů, jako je Business Formal, se nebojte experimentovat s barevným kontrastem těchto dvou prvků. Váš outfit tak získá ten správný výraz a budete rozhodně nepřehlédnutelní. 

Zatím žádné produkty.

Kousky BUSINESS CASUAL šatníku: 

- košile neutrálních barev jako je bílá a modrá, povolená je košile s jemným vzorem nebo strukturou

- kravata, kapesníček, ozdoby do klopy saka, vesty se vzorem

- kvalitní sako tlumenějších nadčasových barev, elegantní kabáty

- chinos kalhoty neutrálních zemitých, šedých a modrých odstínů

- chelsea boots, polobotky na šněrování nebo s přezkou

Zatím žádné produkty.

Tip na závěr

 Otto Berg si pro Vás připravil 10% slevu při registraci do věrnostního klubu už při prvním nákupu. Využijte této nabídky při výběru svého Business Casual outfitu!

Klub OTTO BERG

Navštivte naše prodejny

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG