Business Formal


V obchodním světě se očekává seriózní a elegantní vzhled. Business Formal má vzbuzovat nejvyšší míru důvěryhodnosti. Má velmi striktní předpisy a je nejvíce vhodnou volbou pro důležité pracovní schůzky nebo události. Tento Dress Code má vyjadřovat respekt k dané situaci. Můžete se s ním setkat také pod označením ,,Corporate Dress Code”. Stal se oblíbeným u diplomatů, právníků, finančníků, top manažerů, v pojišťovnách, bankách a mezinárodních korporacích. Business Formal je styl oblékání, vhodný pro konzervativní povolání s kontaktem se zákazníky. Klíčový je vztah se zákazníkem, zaměstnanci by měli vytvářet důvěru, zastupovat společnost a vytvářet profesionální dojem.

Znakem Business Formal je styl a jednoduchost - patří k němu neodmyslitelně oblek, který by měl být tmavý. Pokud jsme ve středně řídící pozici, stačí dvojdílný tmavý oblek s košilí a kravatou v jasných barvách. Na vysokých, řídících pozicích, nebo na oficiálních pozicích je vhodný trojdílný oblek a manžetové knoflíky. Kromě toho platí pravidlo ,,čím tmavší je oblek, tím důležitější je příležitost”. To samé platí v obchodním světě.

V Business Formal stylu volíme mezi bílou košilí a světle modrou. Kravata je výrazem individuality muže. Měla by být tmavší než košile. Podle toho je možné zvolit škálu od světle šedé až po tmavě červenou (samozřejmě včetně všech odstínů modré). Kravata, košile a kapesník by měli mít odlišný vzor. Věnujte pozornost jemné kombinaci, jinak se celkový vzhled rychle přetíží. Dokud nekombinujete více než 2 barvy a vzory, můžete si být jistí, že nic nepokazíte. V této úrovni oděvního kodexu není prostor pro experimenty a přitahování nelichotivé pozornosti. Tmavé, jednoduché kožené boty jsou vítané - derby nebo oxfordky. 

Zatím žádné produkty.

Pro individuální styl zůstává v Business Formal málo místa. Kromě barev a vzorů má však módně uvědomělý muž k dispozici doplňky a maličkosti, které dokážou dodat konzervativnímu outfitu jeho vlastní styl. Diskrétní manžetové knoflíky a hodinky s plochým ciferníkem zvyšují hodnotu obleku. Kožený pásek a aktovka v souladu s obuví - ,,Kov s kovem, kůže s kůží.”. Parfém, držení těla i to, jak oblek sedí na postavě, to všechno spolu tvoří komplexní obraz.

Zatím žádné produkty.

Kousky BUSINESS FORMAL šatníku:

- košile neutrálních barev (bílá, světlemodrá), maximálně s malými nerušivými vzory

- kravata v tlumenějších barvách, kapesník, ozdoby do klopy saka

- tmavě modrý nebo tmavě šedý oblek kvalitního zpracování (černý - pokud si to žádá firemní dress code nebo jiné okolnosti)

- kožené polobotky - derby nebo oxford, pásek s otevřenou přezkou, aktovka

Zatím žádné produkty.

Tip na závěr

 Otto Berg si pro Vás připravil 10% slevu při registraci do věrnostního klubu už při prvním nákupu. Využijte této nabídky při výběru svého Business Formal outfitu!

Klub OTTO BERG

Navštivte naše prodejny

Co je nového ve světe OTTO BERG