Jak si vybrat nový kabát


Ať už je móda v jakémkoliv progresivním stádiu, kategorie kabátů bude mít vždy vlastní příběh. Světové módní domy v tomto směru vyhlásily návrat ke klasice. Kabát je ikonickým a nenahraditelným kusem zimního šatníku každého elegantního muže.

Kvalitní a dobře sedící kabát je investicí, kterou ocení každý majitel. Při výběru byste měli dbát na vhodný střih, kvalitní materiály a zpracování. Zaměřit se na nadčasovost a univerzálnost využitelnou pro formální i méně formální dny. 

Všeobecné pravidla při výběru kabátu

Při výběru kabátu je třeba brát v úvahu, kolik vrstev budete pod kabátem nosit. Pokud máte rádi dlouhé zimní procházky, nebo jste gentleman, který se saka nevzdává v žádném ročním období, je nutné vybírat kabáty tak, aby nebyly úplně upnuté na tělo. V takovém případě je nezbytné podívat se také na délku kabátu, která musí být delší než je sako samotné. Objektivní zkoušení Vašeho favorita tedy přizpůsobujte každodenní realitě.

Pokud se bavíme o nadčasovosti a univerzálnosti, adekvátně k tomu volíme také barvu. Černá, tmavě modrá, šedá nebo camel jsou barvy, které rozhodně těmto pojmům podléhají.

Materiál

Aby kabát splňoval nejenom estetickou, ale také funkční stránku, je potřebné zaměřit se na materiál. Vlna je základní a unikátní přírodní izolant tepla. Jeho podíl k ostatním materiálovým složkám by měl přesahovat minimálně polovinu, aby dostatečně plnil svůj účel. Tento podíl se dá srovnat jinými přírodními vlákny, jejichž součet by spolu (s vlnou) měl přesahovat poloviční poměr. Luxusním vláknem vysoké kvality, které se s oblibou přidává do zimních kabátů, je kašmír. Pro svou nízkou gramáž a výjimečné vlastnosti pocítíte jeho příměs i při zjevně malém poměru v materiálu. Materiálové složení je podstatné stejně tak v podšívce. Abyste uměli docenit benefity přírodních látek vrchní látky, kvalitní podšívka by měla být ze 100% viskózy.

Postava

Výběr podle typu postavy se dá přiblížit vzorcem přímé úměry. Vysocí pánové by měli vybírat delší kabát a mohou si klidně dovolit kabát s délkou až pod kolena. Ti nižší by měli jít s délkou rozhodně od kolen výše. Takže čím vyšší muž, tím delší kabát a naopak. Užší postavě sedí od ultra slim střihu, až po stylový oversize prakticky cokoliv. Plnějším postavám sedí více rovnější střihy a měli by se vyhnout kabátům s pásky.


Trendy kabátů podzim - zima 2019

Camel evergreen

Kabát, který by měl mít každý muž v šatníku minimálně jednou za život. Kousek ztvárňující luxus a styl. Nejlépe vynikne s pulovrem tón v tónu z merio- vlny a klasickými kalhotami vlněného flanelu. 

Zatím žádné produkty.


Dvouřadý kabát

Vysoce pánská záležitost. Otevřený výstřih nechává vždy vyniknout vrstvu, kterou máte pod kabátem, a tak v něm pokaždé budete vypadat jinak.

Zatím žádné produkty.


Absolutní elegance

Synonymum pro kabát sytě černé barvy a délky nad kolena. Ten nejvyšší level vhodný na společenské události a důležité business setkání.

Zatím žádné produkty.


Károvaný kabát

Něco nepřehlédnutelné a výjimečné. Káro je pro takový případ rozhodně správná volba. Vzor, který je jedinečný a těší se své velké popularitě. Stačí ho doplnit jednoduchým rolákem a kalhotami chinos a nechat vyniknout jeho vzor. 

Zatím žádné produkty.


Athleisure

Obraz současného městského životního stylu. Fúze sportovního akcentu s klasickými kousky. Výraz tohoto stylu dosáhnete kombinací trička s chinos kalhotami.

Zatím žádné produkty.


Kabát s kapucí

Jednoznačně originální, méně formální kategorie. Tento kabát je velmi pohodlný. Tvoří elegantní alternativu zimní bundy a hodí se ke každému casual outfitu.

Zatím žádné produkty.

Tip na závěr

 Otto Berg si pro Vás připravil 10% slevu při registraci do věrnostního klubu už při prvním nákupu. Využijte této nabídky při výběru svého zimního společníka!

Klub OTTO BERG

Navštivte naše prodejny

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG