Jak si vybrat univerzální kabát na mnoho sezón?


Kabát je ikonickým a nenahraditelným kouskem zimního šatníku každého, kdo miluje elegantní a reprezentativní vzhled. Kvalitní a dobře padnoucí kabát je investicí, kterou ocení každý majitel/majitelka. Při výběru byste měli dbát na vhodný střih, kvalitní materiály a zpracování. Zaměřit se na nadčasovost a univerzálnost využitelnou pro formální i méně formální dny.

VŠEOBECNÁ PRAVIDLA PŘI VÝBĚRU KABÁTU

Při výběru kabátu je třeba brát v úvahu, kolik vrstev budete pod kabátem nosit. Pokud máte rádi dlouhé zimní procházky, pod kabát plánujete nosit oblek nebo kostým, je potřeba kabát volit tak, aby nebyl úplně upnutý na tělo. V takovém případě je potřeba se podívat také na délku kabátu, která musí být delší, než je sako samotné. Objektivně zkoušení Vašeho favorita tedy přizpůsobujte každodenní realitě.

Jestli se bavíme o nadčasovosti a univerzálnosti, adekvátně k tomu volíme i barvu. Černá, tmavě modrá, šedá a camel jsou barvy, které rozhodně těmto pojmům podléhají.

MATERIÁL

Aby kabát splňoval nejen estetickou, ale i funkční stránku je potřeba zaměřit se na materiál. Vlna je základní a unikátní přírodní izolant tepla. Jeho podíl k ostatním materiálovým složkám by měl přesahovat minimálně polovinu, aby dostatečně plnil svůj účel. Tento podíl se dá alternovat jinými přírodními vlákny, jejichž součet spolu (s vlnou) by měl stejně přesahovat poloviční poměr. Luxusním vláknem vysoké kvality, které se s oblibou přidává do zimních kabátů je kašmír či mohér. Pro svou nízkou gramáž a výjimečné vlastnosti pocítíte tyto příměsi i při zjevně malém poměru v materiálu. Materiálové složení je podstatné stejně tak i u podšívky. Abyste mohli ocenit benefity přírodních látek vrchní látky, tak by kvalitní podšívka měla být ze 100% viskózy.

POSTAVA

Výběr podle typu postavy se dá přiblížit vzorci přímé úměry. Vysoké postavy by měly volit delší kabát a mohou si klidně dovolit kabát s délkou až pod kolena. Nižší postavy by měly jít s délkou rozhodně od kolen výš. Takže čím vyšší postava, tím delší kabát a naopak. Útlé postavě sluší od ultra slim střihu, až po stylový oversize prakticky cokoliv. Plnějším postavám sluší více rovnější střihy.

Pro dámy je velmi praktickým a ženským doplněním kabátu pásek.

Dámské kabáty, které ztělesňují dobrý vkus

Absolutní elegance

Synonymum pro kabát sytě černé barvy a délka pod kolena - jeden ze základních prvků dámského šatníku. Je to ten nejvyšší level vhodný pro společenské události a důležité business schůzky.

Investujte do luxusního kabátu s pímsí kamíru se saténovou klopou.


PÁNSKÉ PRVKY v dámském ZNĚNÍ

Dvouřadé zapínání již není dalším atributem výhradně pánských produktů. Využití benefitů otevřeného výstřihu, který nechává vždy vyniknout vrstvu pod kabátem, díky čemuž nebudete nikdy vypadat stejně.

Dámský dvouřadý vlněný kabát s příměsí kašmíru v odstínu tmavé camel dokonale podléhá všem atributům nadčasovosti.

Kabát na 7 dní v týdnu

Univerzální kousky nemusí být vždy nudné. Důkazem je kabát jedinečné barevnosti, která je zároveň lehce kombinovatelná prakticky s čímkoliv. Nového rozměru vzhledu docílíte širokým koženým páskem s výraznou přezkou.

Dvouřadý kabát s koženkovými detaily z černo-bílého tvídu je univerzální svrchník pro jakýkoliv styl.

Pánské kabáty, které by ml vlastnit kadý milovník elegance

Kabát pro nejnáročnějšího klienta

Uniformou úspěchu je dobře padnoucí oblek z česané vlny. Dokonalým zastřešením kvalitního obleku je výjimečný kabát limitované edice.

Dopřejte si pánský kabát ze 100% kašmíru, který je součástí nejluxusnější části nové kolekce OZETA.

MULTIFUNKČNÍ ODLEHČENÝ VZHLED

Kabát, který by měl mít každý muž v šatníku - kousek ztvárňující jeho individuální styl. Univerzální, ale zapamatovatelný riflově modrý kabát jemného zrnitého vzoru je pro tento účel tou správnou volbou.

Sportovně-elegantní kratší kabát z tvídu s džínovou optikou z panenské vlny využijete na mnoho způsobů.

Univerzálnost pro jakýkoliv preferovaný styl

Melírované příze v tvídových tkaninách vytvářejí jedinečný hravý efekt. Univerzální antracitová barva je výborně kombinovatelná s jakýmkoliv výrazným akcentem. Ověřená klasika, která je zároveň praktická.

Antracitový kabát v nižší gramáži s ikonickým vzorem rybí kosti je nekonečně kombinovatelný.

DÁMSKOU KOLEKCI OZETA OD KOLEKCE PODZIM / ZIMA 2021 NALEZNETE NA NÁSLEDUJÍCÍCH PRODEJNÁCH OTTO BERG:

BRNO, JÁNSKÁ 7

JIHLAVA - CITY PARK JIHLAVA

OLOMOUC - ŠANTOVKA

ZLÍN - OC CENTRO

PRAHA - WESTFIELD CHODOV

TEPLICE - OLYMPIA

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG