Jak vzniká produkt OTTO BERG


Dědictví krejčovských vědomostí a zkušeností

Krejčovské řemeslo je kulturní dědictví, které se po celá desetiletí v naší společnosti zdokonalovalo a odevzdávalo jako poklad.

Díky dlouholetým zkušenostem a milionem vyrobených produktů pro zákazníky Slovenské republiky a České republiky, ale i v mnoha dalších zemích, je OZETA schopná vytvářet oděvy, které odpovídají vysokým standardům. 

Architektura produktu

OZETA se od svého vzniku specializuje na výrobu klasické konfekce, t.j. produktů, jako jsou obleky, saka a kabáty.

Právě tyto typy oděvních výrobků, obzvlášť v pánské konfekci, představují v krejčovské profesi nejnáročnější a nejkomplexnější kategorii.

Například jedno sako se skládá z 60 samostatných dílů a komponentů.

Jeho zhotovení je souborem přes 350 pracovních úkonů, na kterých se podílí 120 lidí v procesu stříhání, fixace, šití, mezioperačního a finálního žehlení. 

Každý úspěšný produkt je výsledkem správných rozhodnutí

Schopnost vytvořit produkt, který všemi atributy odpovídá potřebám a představám zákazníka, je v každém oboru klíčová a strategická úloha.

V módním průmyslu je o to složitější, že zákazník očekává každou sezónu nové a jiné produkty. Důležité jsou preference a styl cílové skupiny a značky, aby kolekce oslovila zákazníka novým vzhledem, ale zároveň vyhovovala jeho očekáváním.

Výchozím faktorem je účel využití oděvu, čemuž musí být přizpůsobené jeho parametry, funkčnost a hlavně výběr vhodného materiálu. Rozsáhlá databáze nejnovějších kolekcí látek nám umožňuje vybrat pro naše zákazníky to nejlepší.

Konstrukční příprava výroby

V této fázi naši konstruktéři připravují střihovou dokumentaci k výrobkům.

Modelář vytváří konkrétní podobu modelu souborem úprav základního střihu tak, aby se docílil požadovaný tvar výrobku.

Hotový střih se následně stupňuje do větších a menších velikostí.

Díky modernizaci našeho technologického vybavení dokážeme plánovat proces stříhání látek tak, aby se docílilo co nejvyšší výtěžnosti materiálu a vznikal co nejmenší odpad.

Tvorba prototypů

Před zahájením výroby je důležitý prototyp, na kterém se ověří padnutí střihu, detaily zpracování a posoudí se jeho celkový vzhled.

V této fázi je důležitá každá drobná připomínka a změna, která musí být promítnutá do technické dokumentace. Předvýrobní vzorek slouží jako reference pro sériovou výrobu.

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG