Materiály jaro/léto 2020


Důležitým tématem nadále zůstává udržitelnost a zájem o původ výrobků, které spotřebitel doplní do svého šatníku.

Ke kvalitním produktům neodmyslitelně patří i přírodní látky v čisté formě, nebo jako příměs ve vyváženém poměru. V kolekcích OZETA mezi hlavní atributy tvorby produktů patří kvalita a komfort pro zákazníka. Hlavními přírodními materiály použitými v látkách kolekce jaro/léto bývají pro své vlastnosti pravidelně len, bavlna, vlna a bambus.

Len

Jeho hlavním charakteristickým znakem je zajímavá nerovnoměrná struktura. Typická mačkavost této tkaniny dodává letním outfitům vysoce módní a stylový vzhled.

Benefitem pro využívání v letní kolekci je i jeho ochlazující schopnost. Len je ekologickou tkaninou a při zpracování nejsou potřebné chemické úpravy. Je přirozeně antibakteriální, vhodný pro alergiky, prodyšný a dobře odvádí teplo a vlhkost. 

V kolekci OZETA najdete představitele sak s příměsí lnu. Žádnému pánovi by rozhodně neměla chybět v průběhu léta v šatníku bílá lněná košile.

Vlna

Ačkoliv se může zdát, že vlna patří více do kolekce podzim/zima, pro své unikátní vlastnosti má celoroční využití zejména v oblecích. Má ušlechtilý a vkusný lesk, přirozenou pružnost, malou mačkavost. Vlna má také vynikající izolační a termoregulační schopnosti - v zimě hřeje, v létě chladí.

Není vlna, jako vlna - u vlny je velmi podstatné to, jakým způsobem je zpracována. V tomto případě je oblek ze 100% vlny SUPER 100 ´S od italského výrobce MARZOTTO.

Bavlna

Tento přírodní materiál si díky svým vlastnostem uchovává významné postavení v textilní výrobě. Kvalita bavlněného vlákna se určuje podle délky vlákna. Bavlna je příjemná na pokožku, je měkká a poddajná. Je vysoce prodyšná a má schopnost vysoké absorbce vlhkosti.

V kolekci OZETA najdete také mercerovanou bavlnu, která je použitá například v tričkách. 

Speciálním procesem úpravy vlákna si bavlna nadále zachovává svoje přírodní benefity, nabývá však mnohem vyšší pružnost, jemnost a specifický lesk.

Myslíme si, že tohle by se vám mohlo líbit

Co je nového ve světe OTTO BERG