MERCEROVANÁ BAVLNA: NOVÝ LEVEL BAVLNY


Bavlnu si zamilovali lidé po celém světě. Je to velmi příjemný materiál, který můžete nosit během celého roku. Je příjemný na dotek, udržuje vás v komfortu během horkých dní a naopak zahřívá během studených. Je hypoalergenní, snadno se o něj stará a vyperete ho bez problémů ve své pračce. Je pevný, odolný a dobře se s ním pracuje i designérům.

Otázka tedy je - může existovat něco ještě lepší?

Odpověď je ano, je to bavlna, která prošla procesem tzv. mercerace.

Co je mercerovaná bavlna?

Mercerovaná bavlna je speciální druh bavlny, který vzniká zkombinováním bavlněných přízí a hydroxidu sodného. Pokud vám to zní jako nějaký zvláštní pokus z laboratoře, tak ve skutečnosti ani nejste tak daleko od pravdy - tento proces vyvinul v polovině 19.století britský chemik John Mercer.

No jakkoli zní taková kombinace šíleně, výsledek příjemně překvapil a jeho patent se využívá v rámci módy dodnes. Z jednoduchého důvodu - mercerovaná bavlna je zcela nový level bavlny.

Proč je mercerizovaná bavlna lepší než klasická bavlna?

Mercerovaná bavlna nedodá bavlně až tak mnoho nových vlastností. Tajemství je v tom, že většinu vlastností, která bavlna má, dokáže mercerace povznést na ještě mnohem vyšší úroveň. Taková bavlna je tak na pocit ještě měkčí, ještě lépe pohlcuje vlhkost a je ještě příjemnější na nošení tak během horkých dnů, jako i během podzimu.

Barva se po mercerizácii lépe naváže na vlákno, takže oblečení i po mnoha praních nebledne. Bavlněná vlákna mercerací nabírají na pevnosti a odolnosti, takže se bavlna méně krčí a mnohem lépe drží svůj tvar, bez ohledu na to, kolik ji budete "trápit" ve své pračce. Jak jistě víte, toto je největší slabina tradiční bavlny

Proč si takové oblečení koupit?

Mercerovaná bavlna je o něco dražší než tradiční bavlna, každý, kdo se však rozhodne zainvestovat své peníze do takového oblečení, ví, že získá kousek, který vydrží ve špičkové kondici dlouhá léta.

Mercerovanou bavlnu jsme v rámci naší nejnovější kolekce využili také my. Určitě se zastavte na kterékoliv z našich 17 prodejen po celé republice, kde vám rádi předvedeme všechny barevné variace z naší široké ponuky a ukážeme vám kvalitu mercerace živě.

Mercerované polokošile ve slevě

Zatím žádné produkty.

Myslíme si, že tohle by se vám mohlo líbit

Co je nového ve světe OTTO BERG