Používané materiály OTTO BERG a jejich původ


Cestou kvality, funkčnosti a udržitelnosti

Mezi základní hodnoty značky OZETA, kterou najdete v prodejnách OTTO BERG, patří kvalita produktu, která přirozeně závisí na použitém materiálu. Při výběru látek upřednostňujeme evropské dodavatele, jejichž postupy při výrobě tkanin jsou inovativní s cílem dosáhnout co nejvyšší kvality. Zároveň se do postupů snaží neustále aplikovat více transparentních, uvědomělých a odpovědných rozhodnutí vůči dopadům své činnosti na životní prostředí.

OZETA se do svého dodavatelského řetězce snaží zařadit co nejvíce dodavatelů, kteří se angažují v oblasti udržitelnosti. To představuje nespočet výzev - od používání co nejnižšího množství pesticidů při pěstování rostlin pro výrobu vláken, přes dobré životní podmínky zvířat, z nichž se získává vlna až po minimum použitých chemikálií při zpracování textilií.

Neustálý pokrok

Každou sezónu představují naši dodavatelé kolekci látek se speciálními vlastnostmi, které mají nabídnout větší funkčnost a užitnou hodnotu pro spotřebitele.

Při jejich navrhování se inspirují novými nápady a využívají technologický pokrok, jako východisko pro neustálé zdokonalování jejich vlastností.

Zlepšování fyzikálních vlastností používaných materiálů je synchronizované s dynamickým životním stylem zákazníků.

K oblíbeným inovacím materiálů patří například ,,natural stretch” technologie, která zabezpečuje pružnost tkanin díky vysokým zákrutům přízí a vazbou tkaniny bez použití syntetických příměsí, nebo NANO úprava - dodávající tkanině odolnost vůči sněhu a dešti.

Inklinujeme k tradicím

Věříme, že kvalitní textilie vznikají v tradičních firmách s bohatými zkušenostmi ve svém oboru, které zaručují smysluplné inovace.

To je důvod, proč se snažíme pro naše zákazníky vybírat zejména dodavatele, kteří myslí progresivně, ale akceptují tradice a používají je stále jako základ pro další rozvoj. 

Preference přírodních vláken

OZETA preferuje používání látek, které obsahuje 100% přírodní vlákna nebo jejich převažující podíl. Přírodní vlákna všemi atributy plní naše kritéria a jsou cestou, kterou se v nejvyšší možné míře chceme ubírat i do budoucna. 

Soubor vlastností, kterými jsou přírodní vlákna vybavené je nenahraditelný, avšak v některých případech s ohledem na jejich funkčnější využití může být přidání umělého vlákna ve vyváženém poměru žádoucí. 

Důležité jsou příměsi elastanu, polyesteru, polyamidu a dalších vláken, které jsou schopné v malém množství zvýšit příznivé vlastnosti materiálu, jako je vyšší elasticita, nižší mačkavost, jemnost na dotyk, trvanlivost…

Roli při volbě vlákna v látce sehrává samozřejmě i cena. Svým zákazníkům se snažíme přinášet co nejvyšší kvalitu ovšem za dostupnou cenu. Vzorec mezi těmito evidentními protipóly se snažíme pravidelně vyvažovat zvlášť u každého produktu.

Model současné elegance

V elegantních podkolekcích OZETA tvoří podstatný podíl vlna - mimořádná surovina s nejlepšími přírodními vlastnostmi, jako jsou měkkost, tepelná izolace a prodyšnost.

Těší nás zejména dlouhodobá spolupráce s předními lídry, kterými jsou italští dodavatelé MARZOTTO GROUP, LANIFICIO ZIGNONE, FORTEX a mnoho dalších. Tkaniny jsou oceňované pro spojení historie a dynamiky, smyslu pro detail a pro výkon, které zachytávají dnešní potřebu autentické krásy a pohodlí.

Spojení dlouholetých tradic a kreativity, inovativní řešení a respekt k životnímu prostředí, jsou nám obzvlášť sympatické - tvořené v údolích pod Alpami, v krajině, která je po celá staletí hluboce spjatá s tradicí nejlepších oblekových látek na světě.

Látky z produkce těchto vlnařských závodů jsou určené pro nejnáročnější klienty z hlediska stylu i vhodnosti - pro pány, kteří preferují pohodlí a chtějí působit maximálně reprezentativně za každých okolností. Standard pro ty, kteří mají vkus a hledají krásu i funkčnost v oblékání.

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG