Svatební sezóna 2020


Máj je lásky čas - a s velkou oblibou také čas svatební. Svatební sezóna 2020 bude rozhodne zapamatovatelnou kvůli neočekávané situaci spojené s pandemií, která zasáhla celý svět. Oficiálně už přes 30 % svateb bylo zrušených a zbytek zůstal s otazníkem, jak se zařídit v dané situaci i navzdory uvolňujícím se opatřením.  

Neobvyklé časy vyžadují nejen neobvyklá opatření, ale také neobvyklá řešení. Svatební den je dnem, kdy záleží především na potvrzení lásky dvou lidí a zpečetění jejich společné budoucí cesty životem.

Pokud se nacházíte ve skupině lidí, která ještě není rozhodnuta, jak tuto situaci vyřešit, přinášíme Vám několik tipů.

Alternativní datum

V případě přeložení svatby jde o nejčastější a nejpřirozenější řešení. Zároveň je pochopitelné, že svůj velký den chcete prožít v kruhu svých nejbližších a podle svých představ. 

Obecně jsou postiženy svatby v květnu a červnu 2020, pravděpodobně až do konce srpna 2020. Pokud má vaše svatba termín v září nebo později v tomto roce, riziko, že svatba bude muset být zrušená kvůli koronaviru, je výrazně nižší.

Pokud jste celý život snili o květnové (červnové) svatbě, přeložte svatbu na příští rok. Na svého partnera jste čekali celý život a pokud je pro vás tento den podstatné naplnit i se sny kolem příběhu tohoto dne, rok uteče jako voda. Pozdější svatbu si možná ještě více užijete a zároveň si budete vážit přítomnost celé vaší rodiny po uplynulém období.

Pokud rok čekat nechcete a podzimní termíny se začínají ztrácet, zkuste popřemýšlet o termínu v průběhu týdne. Vaši hosté vám ke svatebnímu daru jistě rádi věnují gesto přizpůsobení se termínu vzhledem k okolnostem. Kromě toho, během týdne je k dispozici pro tento rok množství zajímavých dat, a tudíž máte v této oblasti možnost kreativnějšího výběru.

Flexibilita

Aktuálně se situace mění ze dne na den. Pokud zůstáváte ve verzi původního data 

s klasickým počtem hostů, připravte si více scénářů - mějte v záloze alternativu místa (vnější i vnitřní, i kdyby to bylo u rodičů na zahradě), alternativní seznam hostů (s nižším počtem účastníků). Sice se opatření uvolňují, cesta k velkým oslavám může mít svá omezení a podmínky, které mohou celou svatbu zkomplikovat.

Dobré věci se vyplatí oslavovat i dvakrát

Rozdělte to - pro tento rok si nechejte svatbu na matrice a příští rok obřad v kostele (nebo naopak), který si užijete v přítomnosti rodiny a přátel bez omezení. Krásným řešením může být i oslava v plném znění hostů při 1. výročí vaší svatby.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, berte to s nadhledem. Tato situace upevňuje základní hodnoty každého budoucího manželství ,,v dobrém i zlém…”. Nezapomínejte, že nejdůležitější v tento den je pár, na počest kterého má být tento den oslavován. Možná svatba nebude úplně podle původních představ, ale zaručeně bude nezapomenutelná a jedinečná.

Myslíme si, že tohle by se vám mohlo líbit

Co je nového ve světe OTTO BERG