Věčná džínovina


Poslední rok se nesl ve znamení neformálnosti. Mnoho z nás zůstalo pracovat doma nebo snížilo návštěvu kanceláře na minimum. Pracovní schůzky se posunuly do online prostředí stejně tak, jako naše nakupování. Komfort a poptávka po univerzálních, spolehlivých a pohodlných riflích tak přirozeně stoupla oproti formálnímu uniformnímu typu produktů.

Přečtěte si naše tipy, jak udržet v šatníku Váš milovaný pár riflí co nejdéle, s čím je zkombinovat a čím je výjimečná značka WILLIAM & DELVIN.

Denim

Tato oblíbená a specifická textilie je utkaná ve velmi pevné a odolné twillové struktuře. S rostoucím povědomím o environmentálních dopadech módního průmyslu se denim v této souvislosti stal intenzivně diskutovanou textilií. Problematičnost souvisí zejména s pěstováním bavlny, množstvím spotřebované vody a použitými chemikáliemi při výrobě. Jelikož rifle patří k oblíbeným kouskům našich šatníků a do značné míry zatěžují přírodu, měl by jejich výběr podléhat trvanlivé kvalitě. Stejně podstatná je také následná péče, aby nám tyto oblíbené a univerzální kalhoty mohly dělat radost co nejdéle.

WILLIAM & DELVIN

Tradiční česká značka specializovaná na riflovinu / denim. WILLIAM & DELVIN byl původně založený jako vlastní značka OP Prostějov, který měl dlouholeté zkušenosti s výrobou riflí značky HIS - se svou unikátní patentovanou technologií je vyráběli ve svém závodě v Uherském Hradišti. 

Věříme, že kvalitní produkty a textilie vznikají v tradičních firmách s bohatými zkušenostmi ve svém oboru. Proto nás nesmírně těší, že se nám podařilo značku WILLIAM & DELVIN uchovat pod záštitou značky OZETA. Souběžně s našimi kolekcemi jaro/léto a podzim/zima tak pravidelně 2 krát ročně připravujeme i personalizovanou kolekci riflí. V nabídce je zároveň NOOS (Never out of stock) program v maximálním nadčasovém provedení v černém a tmavěmodrém odstínu. Rifle WILLIAM & DELVIN nám dodává firma z Brém v Německu. Kvalitní bavlněný denim s malou příměsí elastanu zajišťuje větší pohodlí při nošení během celého dne.

JAK SE STARAT O RIFLE?

Péče o rifle může být od výrobce k výrobci modifikovaná podle potřeby, avšak platí pravidla, se kterými nemůžete selhat a prodloužíte tak riflím životnost. Navíc tím snížíte spotřebu energie Vaší domácnosti.

NOŠENÍ & PRANÍ

„Víc noste a méně perte.“ Rifle po nošení nechejte vyvětrat a ideálně perte až po každém 10 nošení, v případě lehkého zašpinění zkuste lokálně vyprat. 

Obraťte rifle naruby a perte na 30 °C šetrný cyklus. Tím, že budete prát ve studené vodě a zvolíte šetrné ždímání, ochráníte tkaninu před vyblednutím a oslabením. Pokud je znečištění viditelné, zvyšte teplotu vody na 40 °C, abyste se jej účinně zbavili.

SUŠENÍ

Nejlepší, co můžete pro své rifle udělat, je nechat je volně uschnout. Zachováte jejich tvar, předejdete sražení. Pozor, opět myslete na barvu a sušte naruby a vyhněte se přímému slunci. Sušením v sušičce oslabujete vlákna, a proto byste časem mohli očekávat roztrhnutí na exponovaných místech.

ŽEHLENÍ

Žehlení můžete klidně vynechat. Když dodržíte nižší otáčky při ždímání a pečlivě rifle zavěsíte na šňůru, žehličce se zaručeně vyhnete. Malé záhyby se vyrovnají po pár minutách na Vás.

Co dělat v případě roztrhnutí? Rifle hned nevyhazujte, zkuste je opravit například netradiční nášivkou nebo ozdobným prošíváním. Zde je prostor pro Vaši kreativitu. Pokud už to nejste Vy, předejte je dále do dobrých rukou.


JAK NOSIT RIFLE?

Rifle jsou opravdu versatilním kouskem v šatníku. Záleží jen na jejich designu a můžete si poskládat formálnější, či méně formální outfit pomocí košile a saka, nebo trička a mikiny. My jsme Vám připravili 3 varianty pro inspiraci.

Business Casual Outfit

Pri business casual outfite zvoľte ideálne plne čierne rifle bez akýchkoľvek známok obnosenia. Doplňte ich o formálnu košeľu a kárované sako a máte vhodný uvoľnený look na schôdzku či prezentáciu.

Smart Casual Outfit

Pokud se chystáte na páteční oběd s partnerem, klidně zvolte rifle plné indigo barvy. Outfit doplňte například o polorolák a bavlněné sako.

Casual Outfit

Velmi aktuální barevné provedení pre-washed - efekt sepraných, obnošených riflí patří výhradně mezi neformální designy. Pokud však pracujete v méně formálním prostředí, klidně si je vezměte i do práce. Skvěle se k nim bude hodit obyčejné bílé tričko a bílé tenisky.


Produkty koupíte jednoduše online přes e-shop www.ozeta.sk

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OTTO BERG