SKONČILY STE PRÁVĚ ÚSPĚŠNĚ VYSOKOU ŠKOLU? ČEKAJÍ VÁS PROMOCE A VY CHCETE VSTOUPIT DO "SKUTEČNÉHO" SVĚTA VE VELKÉM STYLU?

To nejtěžší máte za sebou, po probdělých nocích nad knihami a stresujícími chvílemi před komisí jste si konečně vybojovali ty zasloužené písmenka před (či za) jménem. Při přípravě na promoce máte nyní už jen poslední úkol - ujistit se, že při samotné události budete patřit mezi nejlépe vypadajících mužů v místnosti.

Že jak na to? Na to už máme my pár dobrých triků v rukávu!

OBLEK

Pravidla jsou prý na to, aby se porušovala. A možná existují situace, ve kterých se toto heslo osvědčilo. No promoce na to nejsou skutečně ten správný čas. Jinak řečeno, chce to pořádný oblek. Dobře padnoucí oblek, z kvalitního materiálu a s citlivě vybranými doplňky, který si pozornost nijak neptá, přesto ji poutá.

Perfektním oblekem na promoce je jeden z osvědčené trojice - černý, modrý nebo šedý. Konečně, nekupujete si oblek jen na promoce, ale i na start do "skutečného" života.

Kdoví, možná už o několik dní vás učiněn při důležitém pracovním pohovoru.

Doporučujeme

KOŠILE

Ani výběr košile není tím správným způsobem, jak se odlišit. Co tak se raději odlišit tím, že víte, co se patří a vzít si kvalitní bílou nebo světle modrou košili? Tyto dvě alternativy jsou desetiletí osvědčenou formální klasikou, která bude vypadat výborně, i kdyby jste se v jednom momentě rozhodli shodit sako dole.

Doporučujeme

BOTY

Jaký by mělo smysl brát si na sebe oblek, pokud by ho nedopĺňali kvalitní kožené boty? Nejeden výzkum již ukázal, že při tvorbě prvního dojmu se výrazná část lidí podvědomě dívá na obuv. Při výběru barvy je to už pak jednoduché - černé boty pro černý či šedý oblek, hnědé boty pro modrý oblek.

Doporučujeme

DOPLŇKY

Chcete-li během promocí (nebo jakékoliv jiné formální události) vyniknout, nejlepším způsobem, jak na to, jsou vždy doplňky. Vždyť už jen taková složená kapesník v náprsní kapse dokáže divy a to mají mnozí muži tendenci tuto možnost ignorovat.

Doporučujeme